| 50LeiCincizeci a întrebat:

Salutare,Am 20 de ani si pentru inceput vreau sa va spun ca am fost azi la un meci de fotbal local din liga a 4-a.La meciul juniorilor au fost prezente si cateva persoane din staff.Am discutat cu directorul sportiv, care m-a mai antrenat acum 4 ani, l-am intrebat daca pot veni luni la echipa sa ma vada cum joc, iar acesta a spus ca nu el hotaraste, si m-a trimis la antrenorul secund, care era la cativa metri.L-am intrebat acelasi lucru, el spunandu-mi ca nu se mai poate, deoarece nu se mai pot face legitimatii si ca pot doar din iarna.
Eu am descarcat regulamentul frf, acolo scriind asta:
7. Legitimarea pentru prima dată a unui jucător se poate efectua în tot cursul anului.
Ce sa inteleg din asta, ca n-a stiut cum sa-mi zica sa nu vin?
Vreau sa stiu parerea voastra...

2 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Nici ei nu cred ca stiu sau te-au trimis intr-un mod frumos...

| cristi62 a răspuns:

Salut!
Jucatorul se poate legitima pe tot parcursul anului.(asa stiam si eu)
De curiozitate, la ce echipa vrei sa dai probe?