| DANNYMAN1 a întrebat:

Salutare!
Am si eu o intrebare va rog sa ma ajutati, am terminat in 2003 o scoala profesionala, am obtinut o diploma de electrician auto, dealungul timpului m-am reprofilat lucrand Care Assistant in Uk, as dori sa imi continui studiile pentru un job de Nurse, care ar fi pasii ce ar trebui sa-i urmez pentru a ma putea inscrie la o scola de asistenti medicali in Ro sau in Uk avand in vedere ca am decat o amarata de diploma de electrician auto (11 clase), multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

In ambele cazuri, trebuie sa te inscrii la seral si sa termini liceul, clasele 12 si 13, iar apoi sa mergi al o Scoala Postliceala Medicala, pentru a face un curs de 3 ani, de asistenti medicali.