| felfalus a întrebat:

Imi puteti spune va rog ce implica meseria de agent de vanzari? As vrea sa ma angajez la Rds si nu stiu ce implica.De fapt este acel tip care merge acasa la oameni si face contracte? Daca da, spuneti-mi cat de greu este, daca merita sa fac o cariera din asta.

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nimeni nu face cariera din asta, si depinde de zona. In general lumea nu prea isi mai schimba furnizorul de cablu/net odata ce are unul de nspe ani. E job de umblat o gramada si cu bani putini. Oricum, la cum vad ca scrii, ar trebui sa zici mersi daca prinzi si asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Da,este acea persoana care iti bate la usa in cele mai nepotrivite momente, sa te intrebe ce nevoi ai in materie de televiziune, internet, telefonie.Cum a spus si KodrutZ, nu poti face o cariera din asta. Oamenii raman, in general, blocati la acelasi furnizor ani buni.Contractele nu cred ca sunt greu de facut, ai nevoie de cateva cursuri si atat.Doar ca te vor omorî presiunile, targhetul trebuie facut.De unde sa aduci abonati noi? Daca este prima ta slujba, este ok, macar inveti cum sa relationezi cu oamenii.

| Adrian35 a răspuns:

Este o meserie foarte grea, agent de vanzari. Dupa foarte multi ani de teren si documentare poti sa spui ca esti unagent de vanzari bun.Binenteles ca poti face o cariera din aceasta meserie.