| WanderingBard a întrebat:

Salutare, momentam sunt la liceu in clasa a 11-a si incep incet incet sa ma gandesc ce sa fac in viitor,mi-e foarte greu sa ma decid pentru ca nu stiu ce sa fac. M-am gandit sa lucrez in ramura de balneofiziokinetoterapie? Incerc sa gasesc o cariera care nu este foarte stresanta dar plateste cat de cat ok,sunt putin comod din pacate si sufar de niste boli ale inimii si asa mai departe deci un job la caldura fara foarte mult stres e perfect,si urasc chimia din tot sufletul deci daca nu e chimie este perfect.
Ce fel de pregatire ar trebui sa incep sa fac? In aceasta ramura, cate optiuni sunt? Adica poti fi maseur, poti lucra la gimanstica si mai ce? Stiu ca facultatea este de 3 ani pentru aceasta specialitate, sper ca nu ma insel; mai trebuie facut sa fac studii in plus pe langa facultate pentru a lucra in aceasta ramura? Daca aveti si sfaturi in plus m-ar ajuta mult.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Răspunde cinstit aici și vezi ce rezultă:
http://tests.dreamfoundation.eu/career-test/page1?locale=ro

| IntrebariSiRaspunsuriEmma a răspuns:

Bună. Nu stiu prea multe din acest domeniu, insa eu am o problema la spate (cifoza) si ma duc la chinetoterapie. Omul care ma antreneaza, doar imi spune ce exercitii sa fac, sta la cald si e si lejer adica nu e sa zici ca se streseaza cu ceva la munca, doar cand e mai aglomerat si trebuie sa le spuna tuturor ce sa faca, insa majoritatea le invata si nu mai au nevoie de acest om sa le spuna. Mai este o fata maseur, dar ea cam are multi clienti asa ca este cam agitata si in plus vin majoritatea batrani si este greu. A, da, daca ai probleme cu inima, poti doar pur si simplu sa le spui ce sa faca atat, nu trebuie sa le arati neaparat. Doar trebuie sa le stii problema. Omul asta a spus, dupa ce mi-am dat tricoul jos, imediat ce problema am. Si saa specific ca are doar 25 de ani, deci cred ca si tu te poti descurca.