| AnaMaria248 a întrebat:

Se merita sa fac facultatea de design vestimentar? Ce examen de admitere este? Cum as putea sa ma pregatesc de acesta?

1 răspuns:
| AliceAliceAliceAlice28 a răspuns:

Buna! Atat timp cat este ceea ce iti place, nu vad de ce nu ar merita sa urmezi aceasta specializare.Din cate stiu trebuie sa intocmesti un portofoliu cu desene etc, nu mai stiu sigur.Intra pe site-ul de la unarte Bucuresti si vezi, desi din cate stiu universitatea Timisoara este recunoscuta pentru domeniul de arte.