| Gripan a întrebat:

Salutare, tocmai am trecut clasa a XII-a pe profil uman, stiinte sociale si nu stiu ce sa fac mai departe, ce facultati/specializari pot urma dupa acest profil?
Rog seriozitate

2 răspunsuri:
| tudorykul a răspuns:

Poti merge pe litere sau drept daca ai inclinatie spre partea de romana/istorie. Daca iti place economia/matematica pe stiinte economice. Daca tu crezi ca iti place bio/chimie/fizica poti merge pe medicina/tehnician chimist/laborant. Ai putea opta pentru psihologie daca iti place logica/psihologia... ai o gramada de optiuni numai sa stii ce iti place. Ah da. era sa uit de inginerie

| monologpeblog a răspuns:

Psihologie, Sociologie, Asistenta Sociala, Stiintele Educatiei, Management, Resurse Umane, asistenta medicala.