| emipenet a întrebat:

Salutare TPU! Daca fac doar licența si modulul pedagogic pentru Filosofie, pot sa predau Filosofia in Liceu?
Din cate am inteles, pentru a preda la liceu, indiferent de materie, trebuie masterat, dar daca ai doar licența si modulul pedagogic, poti profesa la liceu ca profesor de filosofie?
Numai in a 12 a se face filosofie, totusi.
Funda!

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Iti trebuie master pentru clasele 11-12.

| and0ra a răspuns:

Sunt destul de sigura ca ai nevoie si de masterat in domeniul de licenta, nu poti profesa doar cu licenta si modulul pedagogic la clasele 9-12. Nu cred ca am auzit vreodata de profesor de liceu fara masterat.