| StigmatA a întrebat:

Salutare TPU,

Trec printr-o situatie critica si as avea nevoie de un sfat de la voi:

Sunt foarte deprimat si disperat deoarece nu imi gasesc nimic de lucru. Am lucrat 2 ani de zile pe postul de functionar administrativ la o firma mare, dar acum, aceasta firma se va inchide, si 6 luni de zile consultant vanzari la ING.

O sa raman fara job si nu o sa mai pot sa ma intretin.

Stiu ca este o situatie generala la nivel national, dar eu, spre deosebire de altii, am tot aplicat la joburi pe internet de vreo 2 luni de zile si nu am primi niciun raspuns.

Nu stiu incotro sa o iau.

Majoritatea locurilor de munca au peste 200-300 de aplicanti, nu or sa ma aleaga aia in veci pe mine.

Va rog, voi ce ati face in locul meu?

P.S: Nu imi spunet sa mai aplic in continuare, ca asta fac in continuare.

Multumesc.

Funda pentru cel care ma ajuta sau celui cu cel mai bun sfat

Răspuns Câştigător
| express11 a răspuns:

O iei la pas, pe la firme, si cauti.este mai sigur de gasit asa.pe internet este greu.

1 răspuns:
| express11 a răspuns:

Sper ca ai gasit.cu stima.