| Andri123 a întrebat:

Vreau sa vă adresez o intrebare. Urmez o scoala de maiștri militari și subofițeri a forțelor aeriene Traian Vuia și am optat ca maistru militar. Sunt curios de o chestie, ce pot face după ce ies din scoala sa devin sublocotenent?(ofiter) am inteles ca trebuie sa fac academia, o pot face fără frecvență sau ce sfaturi îmi dați?

1 răspuns:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Da, se poate. Conditiile in care si cand poti sa o faci le poti obtine doar in unitatea militara.