Întrebare recomandată | Troll86 a întrebat:

Salutare tuturor!
Vreau sa plec la munca in Anglia cu sotia mea si am fost contactat de firma Efficient Work SRL (fosta Global Job Experience SRL). Mi s-a spus ca ni se va asigura transportul pana in Anglia de catre angajatorii de acolo si ca nu trebuie sa platim niciun comision pentru niciun demers. Am nevoie de sfaturi in privinta firmelor: sunt seriosi, sunt neseriosi? Pe net vad ca parerile sunt impartite. Unii zic ca sunt tepari, altii ca sunt seriosi. Rog doar persoanele care au avut treaba direct cu vreuna din aceste firme sa imi raspunda. Nu doresc pareri de experti care nu au nicio legatura cu realitatea.
Va multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Firmele care-si schimba numele sunt tzepari. O firma normala cauta sa-si pastreze cat mai mult numele si sa dea prestanta acestui nume.

| CaziPloaie a răspuns:

Fi foarte atent multi au fost pacaliti.

| Florin_Denisov_1978 a răspuns:

Http://m.gandul.info/......re-7981886

Verificarea datelor companiei cu înregistrările publicate pe website-ul Companies House, autoritate care deţine funcţii similare Oficiului Naţional al Registrului Comerţului din România. Pe website-ul Companies House sunt publicate informaţii privind sediul declarat al companiilor şi condiţiile curente de funcţionare.

| gianinap101 a răspuns:

Daca isi schimba numele nu cred ca sunt tzepari. Chiar si firmele foarte mari, gen banci si-au schimbat numele sau firmele.