| coexp817 a întrebat:

Salutare.
Vreau sa ma duc sa ma angajez ca sofer si as vrea sa stiu ce acte mi-ar trebui.
Ofer funda

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Da cel mai sigur, daca e o firma de 50 de bani te pune sa faci o zi intreaga prin oras fugind dupa acte pentru angajare, certificat medic de angajare, test psihologic... asa ceva nu se intampla la straini unde contractul se face pe loc

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde, in primul rand daca ai vechime ce pretentii are firma care doreste soferi, daca ai sau nu relatii sa te bage. Sant multi nebuni care angajeaza dar casca ochii bine

| coexp817 explică (pentru mgtow):

Am permis de 6 ani.
Am inteles de la cineva ca ar avea nevoie de soferi la o fabrica de paine, salariu atractiv de 13milioane.

| mgtow a răspuns (pentru coexp817):

Vorbeste cu ala sa te bage cu o vorba si sa te angajeze repede, o sa lucrezi nopti la rand posibil prin rotatie cu o autoutilitara

| coexp817 explică (pentru mgtow):

Pai zilele urmatoare o sa ma duc sa de pun cv-ul, si voiam sa stiu la ce cerinte de acte sa ma astept.
O trebui cazier cumva?

| mgtow a răspuns (pentru coexp817):

Da cel mai sigur, daca e o firma de 50 de bani te pune sa faci o zi intreaga prin oras fugind dupa acte pentru angajare, certificat medic de angajare, test psihologic... asa ceva nu se intampla la straini unde contractul se face pe loc

| viooiv a răspuns:

CI sau BI, permis con., CV, si vesi ce acte mai vrea sa-ti ceara angajatorul.

| LorenaTo a răspuns:

Sofer pe ce? Masina mica, camion, microbuz, buz, autobuz, excavator, etc?

| coexp817 explică (pentru LorenaTo):

Sofer pe masina de paine, categoria B