| Alex_IsJust_1994 a întrebat:

Salutari tuturor happy as avea in primul rand o rugaminte legata de "cariera" oarecum, mi s-a trezit asa o idee cum ca, as vrea sa fac facultatea de informatica, specializare de IT mai mult, si sa-mi fac oarecum cariera cu lucrula cesta...tin sa mentionez totusi ca nu am fost la un profil de mate-info...cat de greu este si cam cu ce se mananca informatica la facultate? as putea sa fac fata daca incep sa fac pregatire sa invat "bazele", si daca este cineva care are facultatea de IT terminata si lucreaza momentan pe un post de IT, sa-mi spuna in mare cam ce face la job, adica preocuparile pe care le are ca fiind astfel de angajat happy va rog frumos happy

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Informatica "se mananca " numai impreuna cu matematica!---- chiar si la admitere vei sustine o proba scrisa la matematica.Din acest motiv pregatirea ta ar trebui sa inceapa cu matematica.