Întrebare recomandată | RageQuit a întrebat:

Sanatate. Eu as vrea sa plec cu Work and Travel in US, dar se pare ca taxele aferente ajung la +2000$. Exista un imprumut la banca BRD special pentru WaT.Ce as vrea sa stiu este daca trebuie un job sau 2 pentru a putea plati imprumutul facut. Si daca puteti, as mai dori si cateva impresii, sfaturi, ce job-uri ar fi mai ok..Multumesc

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Poti accesa creditul " Work & Travel "numai daca aplici printr-una din agentiile partenere.
Banca iti va cere documentul eliberat de angajatotul american care sa ateste ca-ti asigura un loc de munca in SUA, nivelul venitului net pe care-l vei avea si durata contractului.
Valoarea creditului acordat se stabileste tinand cont de veniturile pe care le vei obtine in SUA. Banca iti va da banii in doua transe--- a doua transa numai daca obtii viza SUA.

Te sfatuiesc sa nu iei credit, nici de la banca, nici de la "Provident" (un camatar mai rapace decat banca!). Imprumuta-te de la rude, prieteni, cunoscuti care nu-ti vor cere nici comisioane, nici dobanzi --- altfel, exista riscul sa nu castigi sau sa ramai cu o suma derizorie (in cel mai fericit caz!). Te poti gandi la varianta accesarii creditului numai in situatia in care, pe perioada sederii in SUA, iti vei gasi un al doilea job.
Succes!

| DanielaSiPunct a răspuns:

Poti face imprumut la provident

| DanielaSiPunct a răspuns:

Poti face imprumut la provident.

| DanielaSiPunct a răspuns:

Apeleaza la provident.