| anonim_4396 a întrebat:

Se castiga bine ca fotograf in Romania?

Răspuns Câştigător
| Sorryeees a răspuns:

Daca ai ajuns bun in adevaratul sens al cuvantului si stii sa te si promovezi foarte bine, si ai investit pe masura catigurile tale pot ajunge chiar si intre 2000 si 5000 de euro ca medie pe luna. Dar ca sa ajungi acolo trebuie’ sa tragi sa fi chibzuit sis a muncesti destul de mult. Ca timp pentru a ajunge la acest nivel dupa parerea mea, vorbim de o perioda de minim 10 ani ca fotograf activ. In domeniul nuntilor castigurile fotografilor profesionisti ajung ca medie la 2-3 mii de euro pe luna.

1 răspuns:
| viogeoionut a răspuns:

Daca esti norocos sa găsești un post liber la ziar /revista! Se câștiga frumos insa si din ședințe foto/ nunți / aniversari. Mai ales daca te pricepi, marea majoritate merge pe recomandare.