| andries a întrebat:

Se da vreun examen pentru a deveni broker de asigurari? Sau doar platesc cursurile si atata tot? Se poate si fara cursuri?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu vrei nici examen dar nici cursuri. Cu ce dovedesti la o angajare ca stii ceva despre asta?

| Simpatic a răspuns:

Din cate stiu eu da, cel putin banuiesc asta pentru ca brokerul de asigurari cu care eu lucrez si are experienta in domeniu (7-9 ani in domeniu), o data la 1 an sau 2 numai stiu exact da un examen de reimprospatarea a cunostintelor ceva teste grila pe care trebuie sa le ia. dar nu cred ca sunt foarte grele.