| girlpoisson555 a întrebat:

Seara bună.
Ceva idei în legătură cu licența pentru un viitor biolog, ceva teme, cine-mi sugerează?

Răspuns Câştigător
| ElenaSt2011 a răspuns:

Presupun ca tema terapiei cu celule stem ar fi ideala, daca alegi ramura umana a biologiei.

Daca vrei sa alegi biologia regnului vegetal si animal, o tematica ar fi speciile pe cale de disparitie datorita incalzirii globale.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

N-ai nevoie de idei( sau, precum zici: "ceva teme"!) ---- trebuie doar sa alegi titlul lucrarii de licenta si conducatorul stiintific din cuprinsul unor liste propuse si aprobate. Alegerea se face in anul II de studii de licenta pentru ca studentul sa aiba timpul necesar realizarii lucrarii. Pentru a-ti face o impresie, vezi cam ce teme sunt propuse la facultatea din Bucuresti :http://www.bio.unibuc.ro/....../index.php

| girlpoisson555 explică (pentru alessia5158):

Totul pornește de la o idee.
Și da, anul II sunt.
Mulțumesc.