| laryyssaa a întrebat:

Stie cineva care este media minima in anul I pentru bursa de studiu la facultatea de chimie Bucuresti?

1 răspuns:
| TheAce a răspuns:

Salut. Bursele de studiu la facultate se acorda celor mai bune medii din an. In functie de numarul de locuri se distribuie si numarul burselor. In general exista minim 3 burse pe semestru iar in functie de numarul de locuri acestea pot fi suplimentate. Ca idee, la 50 de locuri exista in general 5 burse. Nu exista un plafon minim pentru bursa, trebuie sa te ''califici'' intre acele locuri care primesc. Poti sa iei bursa intr-un semestru cu 9, 50 de exemplu si in urmatorul sa trebuiasca sa iei 10, depinde de competitie...