| catalin1111 a întrebat:

Stie cineva cum poti intra la scoala superioara de aviatie civila? Cate locuri fara taxa sunt? Ce posibilitati de a intra acolo sunt?

3 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Tre sa dai o proba fizica la inceput si una psihologica si daca le treci pe astea dai niste proble la lb engleza fizica si matematica parca, din cate tin eu minte pardca 10 locuri erau fara taxa si sa stii ca cica vin acolo in fiecare an in jur de 400 de persoane, trebuie sa ai media examenelor in primii 10 ca sa intri fara taxa...si eu am sa incerc la aviatie desi stiu ca nu prea am sanse reale de a intra da mai bine sa incerc decat sa regret dupa toata viata...

| Diaste a răspuns:

Daca ai o iubita asa frum ca a ta sansele sunt f marihappy

| CreamBeige a răspuns:

La Scoala Superioara de Aviatie Civila nu trebuie decat platita o taxa care variaza de la perioada la perioada, un examen scris la limba engleza si geografie si examen oral la limba engleza. Posibilitatea de a intra este in functie de cunostintele tale de limba engleza si geografie. Nu exista locuri fara taxa. Mult succes!