| dipinson a întrebat:

Stie cineva daca exista cursuri de bijutier/giuvaergiu in Arad sau Timisoara? Multumesc.

1 răspuns:
| Bijutierul1 a răspuns:

Buna,in Arad diplomea de bijutier era eliberata de scoala de arte si meserii Spiru Haret iar in Timisoara de UCECOM,insa ambele scoli au suspendat profilul dar mai elibereaza diplome in anumite conditii(specializare la locul de munca, etc...), Atestatul de bijutier mai poate fi obtinut si de la seful patronatelor Bijuteriilor din judetul tau in urma unei cereri si a unu examen sustinut.Sef. patronate in jud. Timis big grinl.Bata,bijuteria Emili, Timisoara. Toate bijuteriile din Romania sunt afiliate unui patronat asa ca o intrebare adresata frumos la o bijuterie te poate conduce la persoana in discutie. Bafta