| katherine09 a întrebat:

Stiti unde s-au afisat rezultatele de la admiterea la scoala de politie Vasile Lascar din Campina? Pe site-ul scolii m-am uitat si nu am gasit nimic.

Răspuns Câştigător
| MuJaRdIn a răspuns:

Pe site-ul Şcolii de Poliţie "Vasile Lascăr" din Câmpina au fost publicate aseară rezultatele examenului de admitere, mai exact, punctajul la proba scrisă. Ei bine, cel mai mare punctaj (85 puncte) a fost obţinut de trei candidaţi, două fete şi un băiat: Eugen Postelnicu (din judeţul Gorj), Elena Geantă (Argeş) şi Carmen Linte (Argeş). Ultimul punctaj cu care s-a intrat (56) a fost obţinut de 107 candidaţi, dar numai 34 dintre ei au fost declaraţi admişi, departajarea făcându-se pe baza mediei de la bacalaureat.
În ceea ce priveşte locurile pentru romi, 20 la număr, aici cea mai mare medie a fost 65 de puncte, iar pragul minim de admitere – 44 de puncte. La proba scrisă au intrat 48 de candidaţi romi, deci au fost 2, 4 pe loc.
În cazul celorlalţi candidaţi, reamintim că au trecut de probele fizice şi au intrat la proba scrisă 4.724 de tineri (3.836 băieţi şi 888 fete), concurenţa fiind de 3, 41 candidaţi pe un loc.
Până marţi la ora 12.00 pot fi depuse contestaţiile, iar miercuri vor fi afişate rezultatele finale. Candidaţii declaraţi admişi se vor prezenta la Şcoala de Poliţie duminică, 12 septembrie, iar luni vor începe cursurile.

2 răspunsuri:
| katherine09 explică:

MuJaRdIn, imi poti da linkul exact unde pot vedea?