| Crystyan_Alexandru_1998 a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si nu sunt foarte hotarat pe ce profil sa merg...Ce este mai bine stiinte filologie sau mate-info? Imi place matematica, romana si informatica...Cu fizica, chimia si engleza nu ma prea descurc.

Răspuns Câştigător
| Florisa a răspuns:

Mai bine mergi la filologie, nu neaparat trebuie sa fie engleza ca si limba intai, poate fi si franceza, deoarece sunt mai multe materii la mate-info pe care chiar o sa trebuiasca sa le stii, chiar si pentru BAC.Sau daca esti dispus sa inveti poti merge la mate-info.