| NoName_9844 a întrebat:

Sunt clasa a 9 a pe profil filo-bilingv, si vruiam sa ma interesez daca s`ar putea face transfer pe a 10 a la un liceu vocational pe actorie sau muzica.
fundita!

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Esti la filologie si "vruiai"? Da. Chiar ca ar trebui sa te transferi. Nu prea ai nimic in comun cu profilul asta. Incearca la un liceu industrial. Macar inveti o meserie utila care sa nu-ti solicite prea multe cunostinte de limba romana.

| YOUdriveMEcrazy a răspuns:

Ce, eu vream? nu am mai auzit de asa ceva laughing

Răspuns utilizator avertizat
| NoName_9844 explică:

Bine "EXPERTULE" eu iti pun o intrebare tu raspunzi la alta. Am scris repede m`am grabit si asta e. Nu judeca oameni daca nu`i cunosti. Vreau la un liceu vocational pentru ca o sa ma mut din oras.

Si da stiu e verbul a vrea, care se conjuga eu vreau, eu vream.etc
Si verbul a voi, care se conjugă eu voiesc, eu voiam...

TU SE PARE CA NU AI GRESIT NICIODATA!

| NoName_9844 explică:

Vroiam. voiam cum o fi ca ma incurcai de tot.`laughing in fine prea multe abateri de la subiectul principal.