| iokris a întrebat:

Sunt din Moldova nu de peste Prut si as vrea sa fac arhitectura la Timisoara.
Mi.ati putea da detalii despre facultatea de acolo? (Cred ca e recunoacuta diploma, nu!?)
Oare as putea face pregatire la Iasi?
Mersi!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si de ce sa nu dai la Iasi? Treaba ta dar este mai bine printre ai tai decat in Timisoara. In Moldova noastra esti ca acasa. Aici mai dai si peste huni (unguri) si sunt rai. Uite si ce acte trebuie: http://gorobic.com/admitere-in-romania-2016-2017

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce fel de "detalii" te interesează!
Ar trebui să GHICIM? rolling on the floor

Poate revii cu precizări...

Toate cele bune!

| iokris explică:

Ideea e ca ar fi mai multe oportunitati, mentalitate diferita, etc.