| Babushka a întrebat:

Sunt in clasa a 11 a si ma gandesc sa admit la medicina dentara ori la medicina estetica doar ca nu prea sunt informata ajutati-ma si pe mine daca cunoasteti sau chiar voi sunteti la aceasta faculatate sa imi dati si mie detalii despre admitere si daca este nevoie de vreun curs avand in vedere ca mai am un am de liceu in afara de acesta. Orice informatie in legatura cu medicina este bine venita. Multumesc!

2 răspunsuri:
| deeeeeebora a răspuns:

Medicina dentara e 6 ani
nu exista medicina estetica, ci doar medicina generala 6 ani intre 4-7 ani depinde de specialitate, mi se pare ca estetica dureaza 5
se da admitere din bio si chimie/fizica

| noob a răspuns:

Face capu turta medicina! Mai belea e sa dai cu grebla!