| pauly a întrebat:

Sunt in clasa a8a si trebuie sa merg la liceu in continuare,. si inca nu sunt sigur ce sa fac. pai eu as vrea sa merg la colegiul economic dar acesta este intr'o localitate mai indepartata, iar in localitatea mea este un liceu normal cu profile. merita sa merg la economic si dupa sa fac facultatea cu aceeasi specializare sau pot sa fac si liceul din localitatea mea si sa merg tot la aceeasi facultate fiind cea de economie? sper sa ma ajutati happy multumesc mult

4 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Eu am facut greseala sa aleg un liceu teoretic in loc de liceul veterinar, desi era visul meu sa devin veterinar.
Nici nu-ti pot explica cat de greu mi-a fost pe urma la facultate, de la sectia de filologie la biochimii, biofizici, biologii!

Eu zic ca, drumul tau incepe de acum. Si daca pornesti cu stangul (adica alegi liceu din orasul tau din comoditate si pentru a nu da piept cu viata ) mai tarziu vei regreta.

Porneste cu dreptul din start! Daca tot vrei profil economic si esti hotarat, mergi pe varianta asta de la inceput!

| piciuk a răspuns:

Daca ai medie de economic te sfatuiesc sa intri acolo. e ceva cand te duci la facultate si esti familiarizat cu contabilitatea si restul materiilor care se predau la economic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa faci orice liceu, dar facultatea este cea importanta, si poti face liceul de langa tine, iar facultatea de economie nu are treaba leceul cu facultatea; dar ca sa nu-ti vina greu la facultate e mai bine sa faci si liceul tot de economie. Bafta!

| MikyMi a răspuns:

Trebuie sa faci multe sacrificii ca sa ajungi ce vrei. Io am facut la fel, am mers la liceul din localitatea mea desi imi doream sa fac liceul pedagogic, iar acum regret ca nu l-am facut, mi-ar fi fost mai usor la facultate. Insa a fo frumos si liceul pe care l-am urmat ma ajutat si el intr-o mica, mare tongue masura!
Bafta!