| Bobby711 a întrebat:

Sunt la mate info intensiv si nu am idei pentru viitor ca ce as putea sa ma angajez? Asi dori totusi ceva la stat

Răspuns Câştigător
| Padeanu_Ovidiu_1997 a răspuns:

De regula de la mate info trebuie sa primesti un atestat daca termini 12 clase, recunoscut international. Daca faci si intensiv ti-ar fi destul de usor sa aplici la Politehnica sau Automatica, unde gasesti joburi destul de usor in domeniul IT. Daca te pricepi la matematica poti aplica la facultatea de matematica, insa ai optiuni mai restranse, poti ajunge profesor de matematica in mod normal.
Eu iti recomand automatica, este cel mai de perpectiva domeniu, cautat foarte mult in alte tari, si platit foarte bine.