| Amegadaisuki a întrebat:

Te-ai duce in armata, si daca da de ce?

29 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Nu.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu, n-am baut carbid.

| Amegadaisuki explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

laughing))) Pai ai putea sa bei ca nu-i problema big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Imi place sa trăiesc periculos.
Poate prind pe vreunu' ca spune "lupt pentru tara" ca-l impusc.

| Amegadaisuki explică (pentru anonim_4396):

Superrr atunci si eu masi duce in armata doar pentru adrenalina si pentru a vedea cum este sa ucizi big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Amegadaisuki):

Tara oricum se distruge, asa ca de ce sa luptam pentru ea?
Mi se par tari uniformele, armele, actiunea, etc. :]]

| Amegadaisuki explică (pentru anonim_4396):

Eu unul as vrea sa devin presedintele romaniei si asi schimba cu totul tara asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru Amegadaisuki):

Cine nu ar vrea... :]
Dar întrebarea e, oare există persoane care nu s-ar lasa influentate de coruptie?

| Amegadaisuki explică (pentru anonim_4396):

Idea este ca eu cand imi pun ceva in cap ori iese ca mine ori nu mi iese deloc

| anonim_4396 a răspuns (pentru Amegadaisuki):

impunere. Dupa codul ei trăiesc. :]]
Foarte bine, iminpace cum gandesti.

| suntserios a răspuns (pentru Amegadaisuki):

De zici ca presedintele e singurul care conduce tara si are vreo putere executiva

| Amegadaisuki explică (pentru suntserios):

Vezi tu chestia este ca daca asi deveni presedinte asi schimba cateva chesti de paza si asi incerca, ca toata puterea sa revina presedintelui stiu ca pare ca un vis dar daca nu visam atunci de ce traim? big grin

| suntserios a răspuns (pentru Amegadaisuki):

Lol, adica ai transforma tara intro tara dictatoriala? Amuzant

| Amegadaisuki explică (pentru suntserios):

Ceva de gen asi elimina toti parlamentari si le-asi confisca averile facute pe spatele altora big grin

| suntserios a răspuns (pentru Amegadaisuki):

Trebuia sa postezi la Trivia/Amuzante

| Amegadaisuki explică (pentru suntserios):

Eee nu lasa aici e bine big grin happy

| UzOm a răspuns:

Mă duc în armată doar pentru ciorba de potroace.laughing
Nu acum serios, nu se merită să mergi în armată pentru un salariu de 900 ron.
La noi în țară nu se mai fabrică armament (doar uzina de la Cugir cred că a mai rămas în stare de funcțiune). Avem tot aceleași arme (în mare parte) lăsate de către tovarășul Ceașcă. Oricum de mers nu ași merge nici dacă am avea ceva echipament sofisticat, deoarece nu ai ce apăra. Țara asta a fost vândută (și încă este) străinilor. Și pe lângă asta dacă mergi acolo, o să vezi tot felul de ofițeri "ciobani" care se dau mari în fața ta.

În caz de război am fi rași de pe suprafața pământului. ^.^ --ROMANTIC--

| IonuţR1995 a răspuns:

M-as duce in armata ca sa-mi apar in primul rand familia. Pentru tara, eu personal, nu m-as duce.
Pentru tara as lupta daca s-ar schimba ceva. Dar, de ce sa lupt pentru niste conducatori care stau si dorm in scaunul lor?
Iar tineretul care nu vrea sa intre in armata, este facut in toate felurile, ca nu-si apara tara si etc. Dar de ce sa mor eu pe front, si aia sa doarma linistiti in continuare? Altii mor, vin de pe front fara o mana/ un picior, iar ei sunt ridicati in rang, si primesc medalii in timp ce pionii (soldatii) incearca sa-si refaca viata, si s-o traiasca cat de bine pot. Trist, nu?

| Sweet155 a răspuns:

Da chiar imi doresc foarte mult ca imi place sa inving raul

| ValentynaTynaAmy a răspuns:

Ști de ce mi-ar placea că mi-am dorit să bat măr un om ce aș vrea

| Amegadaisuki explică (pentru ValentynaTynaAmy):

Pai pentru asta nu este nevoie sa te duci in armata big grin

| Codrinn69 a răspuns:

-

| OohAnamaria a răspuns:

Categoric DA.Ador totul la armata. Iubesc armele, uniformele si tot ce tine de ea.Imi place sa respect ordinele(de asemenea si sa dau ordine), sa duc la bun sfarsit o misiune si sa apar lumea.Stiu ca cine se gandeste la armata se gandeste la unele filme de actiune, dar viata bate filmul.Eu stiu cum e in armata si chiar imi place.De aceea vreau sa dau la liceul militar si sper sa intru.Armata e de mine

| Amegadaisuki explică (pentru OohAnamaria):

O sa fie foarte greu la testul psihologic iti pune cam aceiasi intrebare de 10 ori dar sub alta forma si daca n raspunzi la fel si iti schimbi idea ai picat mai bine ai face un liceu normal si pe urma ai intra in armata :d

| OohAnamaria a răspuns (pentru Amegadaisuki):

Sa fac un liceu normal si pe urma sa intru in armata nu e o optiune prea avantajoasa.1.Prin zona nu sunt licee prea bune; 2.Academiile militare scot un numar de locuri corespunzator cu cel al elevilor care au terminat un liceu militar; 3. Daca pot sa dau la un liceu militar, de ce sa nu incerc? Mai ales ca imi place armata; 4.Nu inteleg de ce atunci cand auziti de liceul militar sau de armata va ganditi la un lucru imposibil, ceva care mai bine muriti decat sa-L TRAITI? Nu e asa rau, sora mea l-a absolvit si nu a murit...Ba chiar a intrat si la academia militara.

| Pulbere_Vlada_1995 a răspuns:

Daca as fi baiat nu m-as duce! Pentru ce sa pleci in armata daca poti face univesitate si sa traiesti bine?
Dar daca iti place aventura esti liberi sa pleci!

| Pulbere_Vlada_1995 a răspuns:

Daca as fi baiat nu m-as duce! Pentru ce sa pleci in armata daca poti face univesitate si sa traiesti bine?
Dar daca iti place aventura esti liberi sa pleci!

| Raresilk a răspuns:

Da. In armata ti se formeaza disciplina si maturitate.