| 10Tenten10 a întrebat:

Știe cineva din ce trebuie să dau examenul de admitere la facultatea de chimie dacă nu termin liceul pe profil real?

2 răspunsuri:
| IoanaIonuca a răspuns:

Nu are importanta ce profil ai terminat la admitere. Eventual bacul, dar ma gandesc ca se da un concurs la fiecare facultate

| DreamyAndBold a răspuns:

Hei!
Depinde unde vrei la facultate. La Cluj, de exemplu, media de admitere e data de 80% media de bac si 20% un test de chimie anorganica/organica/algebra, adica alegi tu care.