| Iobagul a întrebat:

TPU, de ce studii ai nevoie pentru a deveni un agent de vanzari bine primit de companiile dezvoltate?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa ai tupeu de agent innascut si dezvoltat, cu practica.

| Oana92 a răspuns:

In principiu n-ai nevoie de niciun fel de facultate, studii de specialitate sau chestii de genul. Te-ar ajuta ceva in comert si, in functie de ce vinzi, o facultate in domeniul respectiv ar fi bine venita. DAR daca esti un bun manipulator nu ai nevoie de nimic altcevawinking

| Iobagul explică (pentru Oana92):

Sincer mi se pare o prostie sa faci o facultate (4 ani) intr-un domeniu doar ca sa inveti sa vinzi, mi se pare o prostie sa iei si bacul, sincer acum, ambele sunt paralele