| publicname a întrebat:

Trebuie sa termin pana maine un subiect pentru bac si chiar nu stiu ce sa scriu, va rog ajutati-ma.
Cerinta estE:
Scrie un text de tip argumentativ, de 15 – 20 de randuri, despre educatie, pornind de la ideea identificata in urmatoarea afirmatie: "Laboratorul educatiei e fapta". (Marin Voiculescu, Replici)

5 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

La varsta ta creierul tau ar trebui sa fie capabil sa scrie 15-20 de randuri despre acea afirmatie. Asta daca nu intervine lenea, desigur, si comoditatea de a posta aici teme, in asteptarea celorlalti sa le faca. Si daca ai facut TOT subiectul respectiv pentru bac si te`ai descurcat la restul, sigur te descurci tu si la asta. Sa ai bafta

| StarDust a răspuns:

Gandeste-te la educatia primita de parinti, educatia primita in scoala /liceu/fac etc. atingi deja 2 pcte de vedere happy deci. e un inceput in concluzie ai putea folosii citatul happy

multa bafta :*

| publicname explică:

Multumesc anitcipat

| publicname explică:

Sau macar ziceti-mi in cateva cuvinte ce intelegeti din urmatoarea afirmatie:laboratorul educatiei e fapta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citatul se poate referi la faptul ca nu conteaza cat inveti, cata informatie deti deca nu sti cum sa te folosesti de acele cunostinte; si/sau ca trebuie sati dezvolti in acelasi timp aptitudinile cat mai mult si mai bine, pentru a obtine performantele dorite. Cam asta-mi vine mie-n minte, avand in vedere ca citesc citatul pentru prima data. Sper ca ti-e de folos.