| anonim_4396 a întrebat:

Trec in clasa a XII-a si as dori sa dau la Academia de Politie din Bucuresti! Imi puteti spune cei in cunostinta de cauza ce carti imi trebuie?

Răspuns Câştigător
| Ionnella1994 a răspuns:

Bună! Pentru istorie Îți recomand cele 7 manuale iar pentru romana cărțile lui alexandru petricica, sunt foarte bune. Am dat și eu anul ăsta dar am picat la sport, îți recomand sa începi de pe acum antrenamentul, eu nu l am luat în serios și acum voi pierde un an, ce pot sa spun, bafta multa și ne vedem la anul!

| alice9464 a răspuns (pentru Ionnella1994):

Si eu chiar vreau sa ma apuc serios de treaba! Vreau sa stiu daca faci meditatii si la ce materii? Si daca te antrenezi intr-un anumit fel? Multumesc mult!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi Tematica la linkul :
http://www.academiadepolitie.com/academia-de-politie-tematica.html

Toate cele bune!

| Ionnella1994 a răspuns:

Momentan am întrerupt antrenamentul pentru o luna, doar dau probele, ăsta este antrenamentul meu și am făcut meditații la romana și lb străină.