| marry_7650 a întrebat:

Un pictor are un viitor in romania? dar afara cum ar fi germania sau italia?

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

In Romania pentru a face cariera in orice trebuie sa ai cunostinte (relatii ). Daca nu esti recomandat de cineva nu se uita nimeni la tine. In afara ai putea avea un mai mare viitor dar si acolo pentru a te afirma iti trebuie o recomandare din tara. Ideal este o afirmare in tara si apoi schimbarea peisajului, cam asa vad ca se obisnuieste. Din pacate Romania nu stie sa aprecieze talentele.

| carminaburana43 a răspuns:

Nu te supara dar cred ca fara sponzori nici vorba. Dar asta mereu a fost asa si nu numai in Romania.

| Brigitta a răspuns:

@adolescentul-cu sufletul si vointa nu platesti intretinerea sad
Nu stiu ce viitor are un pictor la noi in tara, dar ai mei nu m-au lasat sa ma duc la un liceu de arte plastice, ziceau ca ma pot ocupa de asta si ca hobby...

| Adolescentul a răspuns:

Buna! Important e ca ceea ce faci sa faci din suflet sa pui multa vointa si mult suflet din nou pentru ceea ce faci NU pentru banii ci pentru toti cei din jurul tau, pentru tara in care traiesti happy Pup