| paulica13_7853 a întrebat:

Unde ar fi mai bine sa ma duc la Şcoala Militară de Maiştri Militari şi Subofiţeri a Forţelor Terestre "BASARAB I" sau la Şcoala de Subofiţeri de Pompieri şi Protecţie Civilă "Pavel Zăgănescu"? Sa fiu pompier sau militar? Unde s-ar castiga mai bine?

2 răspunsuri:
| extrahelp a răspuns:

Depinde ce iti place sa faci.
Sunt meseri total diferite. Unii sunt antrenati sa ucida, iar latii sunt antrenati sa salveze. Decide tu unde e mai bine.
@alin11 ti se pare ca a salva oameni sunt niste "chestii din astea"? Nu mai vorbi ca esti un neavizat.

| alin11_9077 a răspuns:

In scoala militara se castiga mai mult,deoarece aperi tara iar statul iti da bani. unchiul meu a fost militar si acastigat bani frumosi, si-a facut o casa cu doua etaje si avea si lucruri frumoase. Pompieri nu prea au ce face, sting incendi salveaza oameni daca pot din acestea.Asa ca te sfatuiesc sa te duci in scola militara