| asdasdasdasdasdsa a întrebat:

Va salut pe toti membri si vizitatori acestui site. Ma numesc Boicea Luigi Constantin si am 14 ani, si caut ca pe la 15 ani sa nu mai depind de parinti. Am aflat ca exista si un servici in care tu esti tester de jocuri, pe scurt testezi jocuri. Am mai cautat chesti pe net sa vad si am gasit ca nu trebuie sa ai studi superioare ci doar 12 clase bacu nu conteaza. Sunt din Craiova si cine ma poate ajuta sau are o idee despre ce vorbesc eu aici il rog din suflet sa isi spuna ideea. Am mai aflat ca lucrezi 8 ore pe zi si esti platit cu 100 de dolari pe ora. Va multumesc

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Admir rationamentul tau, e chiar ok.Am facut referire la faptul ca esti putin grabit Nici eu nu am fost altfel...Ca sa ai o slujba buna, trebuie sa parcurgi niste etape.ai nevoie de un atestat, o diploma, o calificare.Vesi cerintele unor site-uri care ofera locuri de munca. Uneori angajatorul alege intre doi candidati pe cel care are ceva mai multe studii, ori intre doi cu liceu la baza, il alege pe cel care a luat si bacalaureatul, ori are o medie mai mare.Asta e situatia reala si vreau sa ti-o aduc la cunostinta,nu sa primesc o funda. Poti lucra de acum,dar in ce domeniu? Daca ai planuri, e perfect.Ti-am spus ca te admir pentru asta, dar ai timp sa te pregatesti. Sfatul meu, potrivit pentru ce am constatat ca vrei sa faci, e sa urmezi un profil care sa includa info si limba engleza.Domeniul bazat pe informatica, I T, alte,, inrudite,, ofera cele mai diversificate optiuni pentru alegerea unui job.Iar limba engleza e importanta in tot ce include folosirea unui calculator.Bafta si-ti doresc mult succes! Sa nu uit. Masina mea e mult mai lenta si nu-mi place nici culoarea portocalie, nici ticalosii care si-au ales-o ca simbol. Pa.

8 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Pai nu ai 12 clase. Pana la 18 ani depinzi de parinti din foarte multe puncte de vedere.Salariul la care te referi, 800$ pe ziua de lucru, inmultit cu 22 zile (fara sambete si duminici), adica 19.360$,lunar e un vis.Cred ca mai ai nevoie de ajutorul parintilor, macar pentru a gandi rational.Mai bine spune-ne de ce vrei sa devi atat de curand independent, si poate v-om ajunge la un rezultat.Viata,dragul meu, nu e o masina de curse.

| asdasdasdasdasdsa explică (pentru Danut_Popa_1961):

Buna ziua/Seara nu am nevoie de parinti sa gandesc rational happy. Asa a fost scris pe site, ca 800 iei pe ora, dar e facke. Si nu am inca 12 clase am 8 mai trebuie sa avansez inca 4 ani de scoala. Ce sa va mai zic... a fraza cu "viata, dragul meu, nu e o masina de curse." Sa zicem ca aveti dreptate ok? Dar ce sa faci la 18 ani cum sunt derbedeii de aici la mine sa stea sa fumeze la colt, eu nu vreau sa fiu ca eiwinking. Ca sa iti atingi un scop in viata uneori trebuie sa concurezi cu dusmani pentru un post de munca de exemplu. Deci daca vi-s-a intamplat va recomand un lamborghini aventador culoare portocalie wave. Va doresc o zi placuta

| asdasdasdasdasdsa explică (pentru Danut_Popa_1961):

Pfoa cata teza de bac ati scris :]]. Mersi find ca ma admirati dar nu sunt ticalos :S. "Masina mea e mult mai lenta si nu-mi place nici culoarea portocalie, nici ticalosii care si-au ales-o ca simbol". Aveti dreptate + de asta aveti un bonus

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru asdasdasdasdasdsa):

Ma bucur ca m-ai inteles.Iti doresc numai bine si implinirea dorintelor tale.Si nu pentru ca mi-ai oferit funda, ci pentru ca am intrat aici, pe t.p.u.fiindca imi place sa cunosc oameni, iar cei mai interesanti sunt adolescentii.Ei sunt la cea mai mare rascruce a vietii, cand personalitatea incepe sa se formeze si atat oportunitatile, cat si capcanele sunt atat de aproape una de alta, in calea lor.Nu te-am facut ticalos,dar cand ai facut aluzie la culoarea masinii, m-am,, prins,, ca mi-ai inteles raspunsul ca pe al unuia din categoria,, limbaj de lemn,,.Am dorit sa-ti spun parerea mea despre ei.Succes si sa ai o viata frumoasa!

| asdasdasdasdasdsa explică (pentru Danut_Popa_1961):

Vreau sa va multumesc fiind ce m-ati ajutat, ci aveti dreptate in viata nu conteaza ceva auzit dupa spuse. De exemplu la un servici ai nevoei de mult mai multe. Ci nici nu mi-a trecut prin cap faza cu limbaj de lemn la adresa dumneavoastra. Auziti va rog frumos se poate sa ma bagati la prieteni si eu sa accept fiind ca voi mai avea nevoie de ajutorul dumneavoastra

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru asdasdasdasdasdsa):

Esti invitatul meu, oricand.

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru asdasdasdasdasdsa):

Admir rationamentul tau, e chiar ok.Am facut referire la faptul ca esti putin grabit Nici eu nu am fost altfel...Ca sa ai o slujba buna, trebuie sa parcurgi niste etape.ai nevoie de un atestat, o diploma, o calificare.Vesi cerintele unor site-uri care ofera locuri de munca. Uneori angajatorul alege intre doi candidati pe cel care are ceva mai multe studii, ori intre doi cu liceu la baza, il alege pe cel care a luat si bacalaureatul, ori are o medie mai mare.Asta e situatia reala si vreau sa ti-o aduc la cunostinta,nu sa primesc o funda. Poti lucra de acum,dar in ce domeniu? Daca ai planuri, e perfect.Ti-am spus ca te admir pentru asta, dar ai timp sa te pregatesti. Sfatul meu, potrivit pentru ce am constatat ca vrei sa faci, e sa urmezi un profil care sa includa info si limba engleza.Domeniul bazat pe informatica, I T, alte,, inrudite,, ofera cele mai diversificate optiuni pentru alegerea unui job.Iar limba engleza e importanta in tot ce include folosirea unui calculator.Bafta si-ti doresc mult succes! Sa nu uit. Masina mea e mult mai lenta si nu-mi place nici culoarea portocalie, nici ticalosii care si-au ales-o ca simbol. Pa.

| Seby90 a răspuns:

Partea cu plata, e vrajeala, nici curvele nu castiga atat.

Da poti fi tester, la EA, UBISOFT, dar nu stiu cine altcineva are filiala in Romania, astia sunt in Bucuresti oricum.

| asdasdasdasdasdsa explică:

Cei care vor sa ma ajute sa tina cont de vorba asta : Nu mai puneti intrebari de genu, : viata, dragul meu, nu e o masina de curse,sickSi ce ai vrea sa fac la 15 sau 18 ani sa o frec la menta? O.o. Vreau sa fac bani pe o munca frumoasa nu cum sunt muncitori din Craiova de lucreaza la pod straight face. Dati-mi informatii siteuri ubisoft chesti ce stiti. A da si la 18 ani daca gasesc servici cum imi propun aici o sa ma mut un orasul unde e firma tongue. Hai salut Cel mai bun raspuns merita FUNDA