| Clever a întrebat:

Voluntarii au vreun venit, salariu ceva?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu, prin definitie voluntariatul presupune o activitate benevola si gratuita. Numai bine!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu, de aia se numeşte voluntariat!

| cornculapte a răspuns:

Voluntarii nu au nici un venit, cel putin nu din activitatea pe care o desfasoara ca voluntari. Voluntariatul inseamna sa lucrezi pro bono, adica gratuit, in folosul comunitatii.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Dacă eşti voluntar implicit nu beneficiezi de un venit. Voluntariatul se face din proprie iniţiativă pentru a ajuta o comunitate.

| ioandreii a răspuns:

Nu primesti bani din voluntariat, dar prin voluntariat ai sansa sa-ti formezi o echipa sa cunosti oameni sa inveti sa faci ceva in vederea angajari cu salar.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu de aia se numeste voluntariat adica prestezi munca pe gratis in folosul societati.

| 009 a răspuns:

Daca vrei sa devi voluntar o faci din proprie initiativa si nu esti platit

| claudia_7744 a răspuns:

Nuhee hee
voluntaru depune munca voluntaralaughing gratis eventual primeste o diploma sau contractul de voluntariat care o sa conteze in CV