| anonim_4396 a întrebat:

Voua ce va place sa faceti cel mai mult? (ma refer la ceva din care sa iasa si bani). Ce pasiuni aveti? In ce domenii ati lucra cu placere, si nu v-ati plictisi niciodata? Eu am incercat sa-mi scriu pasiunile pe o foaie, si nu prea am gasit. Nu sunt productive(ascultat muzica, lectura, plimbari). Trebuie sa-mi caut si eu pasiunile., pentru a putea lucra cu eficienta si perseverenta intr-un anumit domeniu. Stiti ca se spune ca fiecare are un talent ascuns.

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Actoria, muzica si poezia m-au pasionat mereu. N-as putea sa ma plictisesc. Din pacate nu prea am talent.

| georgesur a răspuns:

. mie mi-ar place sa studiez buvnitele, dar nu ies bani din asta.Sunt pasionat de fotografie (natura, peisaj.)si cred ca nu m-as plictisi niciodata ca fotoreporter la National Geografic, din pacate a ramas la nivel de hobby.

| scarly86 a răspuns:

In domeniul in care nu te plictisesti niciodata este cel medical, in care nici o zi nu seamana cu cealalta, ai pacienti cu diverse probleme si faptul ca i ajuti te ajuta sa dormi bine noaptea si sa apreciezi ce ai acasa.

| liongirl a răspuns:

Buna!`happy
Voua ce va place sa faceti cel mai mult?
Sa iubesc(oamenii, familia, prietenii, colegii, natura, planeta, etc.)
Ce pasiuni aveti?
Cititul, documentatul, vizionarea filmelor, a serialelor, a emisiunilor si a desenelor animate, ascultatul muzicii, calatoritul, plimbarea, sportul(rollerblade, ciclism, fitness, pilates, yoga, etc.), ascultatul si sfatuitul oamenilor, Internetul, ingrijirea corpului(a fetei, a parului care includ makeup-ul, hairstaylist-ul, etc.), exprimarea opiniei, curiozitatea, vizionarea raliurilor si a curselor cu motociclete de pe EuroSport 2, meciurile de fotbal(unele...) si mai sunt multe.
In ce domenii ati lucra cu placere si nu v-ati plictisi niciodata?
Psihologia, psihologia judiciara, cosmetica, filozofie, design, calatorii si cred ca mai sunt cateva...hee hee
Normal ca fiecare are cate un talent ascuns, dar ca sa-l gasesti trebuie sa explorezi, sa socializezi, sa calatoresti, sa studiezi si sa incerci sa intelegi.Trebuie sa faci si sa incerci lucrurile de care iti este frica, lucrurile pe care nu le-ai mai incercat vreodata.Nu sta in casa si te uita la televizor si intra pe Internet toata ziua.Eu nu-ti spun sa nu mai faci aceste activitati, dar fa-le atat cat trebuie pentru ca fiecare om are nevoie de o anumita "doza" de la fiecare lucru.
Iesi pe afara, du-te in tabere, calatoreste, documenteaza-te...practic,depaseste-te pe tine insati!`happy