| florin616 a întrebat:

Vreau sa dau la facultatea de psihologie si vreau sa stiu daca am sanse sa-mi gasesc de lucru dupa ce termin!?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Oricine are asemenea sanse dar trebuie sa mai tii seama si de faptul ca tara-i plina de absolventi de la psihologie, drept si ziaristica, care nu-si gasesc de lucru in domeniul.

| SkyPilot a răspuns:

Da, ai. Si ai putea veni si cu idei de afacere proprie, gen testare psihologica a candidatilor la un job.

| crytical a răspuns:

La noi in tara? Aratam noi ca am avea nevoie de psihologi? Noi suntem tare in minte frate, daca te duci in america, acolo si boschetarii au propriul lor psiholog, dar aici la noi. nu prea e ceva cu care sa te ridici in viata.

| AndyAndrey01 a răspuns:

Mi se pare ca te poti face psiholog

| Adi_Chindea_1995 a răspuns:

Ai sanse!
Doar ca un pshiholog in Romania nu castiga mult.

| RoxanaStan00 a răspuns:

La noi nu e asa dezvoltata aceasta materie dar in timp o sa fie big grin