| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va intreb daca am ce face dupa ce termin facultate de informatica economica feea! si inca ceva daca credeti ca pot rezista la ea daca am terminat profil umanist! VOT + FUNDA!

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cu profil de uman nu cred ca vei putea face fata la "matematici aplicate","statistica"(tot matematica!), "programare" si multe altele din curricula specializarii la care ai examene --- vezi curricula:http://www.feaa.uaic.ro/ro/main/page/308

| Diana1417 a răspuns:

Nu prea e indicat cauta altceva sau lupta si va fi bine

| MCG19 a răspuns:

De ales eu zic ca ai de unde :
Absolvirea Facultăţii de Economie şi Administrarea Afacerilor îţi oferă multiple posibilităţi de a dezvolta o carieră profesională în: bănci, societăţi de servicii de investiţii financiare, consultanţă de plasament pe piaţa de capital, iniţierea şi dezvoltarea de afaceri personale, burse de mărfuri, contabilitate, marketingul produselor şi serviciilor alimentare, gestiunea afacerilor agro-alimentare, învăţământ liceal, postliceal şi universitar, mass-media, instituţii de asigurări de bunuri şi personal, agenţii guvernamentale, organisme financiare publice, centrale şi locale, analiza sistemelor informaţionale, administrarea de reţele şi baze de date, crearea de site-uri Web, managementul resurselor umane, management strategic, relaţii publice, marketing industrial, marketingul serviciilor, promovare vânzări, marketing antreprenorial, marketing strategic, societăţi de asigurări şi reasigurări naţionale şi internaţionale, direcţii sau compartimente de relaţii internaţionale, reprezentanţe comerciale ale firmelor în străinătate, agenţii specializate de cercetare a pieţelor internaţionale, firme multinaţionale, agenţii de voiaj şi agenţii de turism, întreprinderi de servicii (transporturi, poştă, administraţie publică).

Iar de rezistat asta depinde de tine cat de bine esti pregatit.