| Yoooana a întrebat:

Ziceti-mi cum se imbracau boierii? sunt boier la serbare. raspundeti repede!

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| NobodyAmongTheRubble a răspuns:

Citeste aici http://www.scribd.com/......riot-final
undeva pe la a treia pagina este scris despre imbracamintea boierilor
oricum hainele trebuie sa fie bogate:D

| gabytofan a răspuns:

Au o caciula mare si groasa si agatata o pana de ea,un duman gros(sepoarta fara a baga mainile in el(de preferat din blana), mustata, peruca care sa se vada sub caciula sa fie lunga peruca si blonda de preferat bratari aurii pe amandoua mainile si degetele pline de inele, papuci cu varf ascutit sau opinci. Sper ca te-am ajutat.