| TreiSurori a întrebat:

Acum ceva timp proprietara a angajat o femeie sa faca curat (inainte sa ma mut) si i`a dat 100 lei sa o ajute ziua aceea.a facut femeia (lavreo 60 ani) curat luna.
Acum as avea nevoie de o femeie care sa faca curat dar tot ce gasesc pe net e doar sa le angajez de cateva ori pe saptamana dar eu am nevoie cam o data doua pe luna. Unde pot gasi?
Multumesc

28 răspunsuri:
| Atotstiutorul a răspuns:

Foarte tare discutia dintre PE1964 si Lever, ma rog..in fine daca sunteti trei surori care dintre voi o sa dea banii? si la ce suma v-ati gandit? unde stai? m-as baga eu easy money cum s-ar zice

| TreiSurori explică (pentru Atotstiutorul):

Nu sunteti aici sa judecati contul, persoana, detaliile..sunteti aici sa raspundeti la intrebari fie ca persoana are 10 ani sau 20 / 40 de ani.
Calmati-va, maimutelor

| Atotstiutorul a răspuns:

Ai rezolvat? ti-am zis ca m-as baga eu sa fac curatenie! depinde ce suma poti sa oferi pentru 50 de lei clar nu vin, de la 100-150 depinde si de gradul de murdarie etc da-mi un msg ca vin eu de doua ori pe luna

| Fatamuntilor a răspuns:

Voiam sa-ti sugerez varianta unei agentii de curatorie, dar astia sunt destul de scumpi, taxeaza la mp...
Nu as recomanda sa angajezi pe cineva necuoscut, nu stii pe cine bagi in casa, nu trebuie sa risti!
La m-am gandit eu...investeti pana 70 lei in produse bune curatenie. Uneori luate in pachet de 2 -3 esti mai ieftin.Intr-o zi libera, sambata sa zic chemi o prietena sa te ajute si faci chiar tu curatenie.Pui o muzica buna si in cateva ore ai totul e luna.Si tu la randul ei o vei ajuta cand are nevoie!
Succes!

| TreiSurori explică (pentru Fatamuntilor):

Buna,da..am cautat si eu si au venit cam 2 agentii de curatenie sa vada ce si cum si sa imi spuna un pret. In jur de 300-500 lei ar costa si chiar nu vreau sa umblu la contul de economii big grin.
Prietenele mele sunt mai diferite, ele au valet si sclav de culoare neagra acasa laughing Unghiutele facute si nu sunt genul sa ma ajute. Iar singurele mele doua prietene de treaba au nevoie de acordul sotului sa iesim la o cafea asa ca na.
O sa incerc sa ma pun de acord cu o doamna online poate ma poate ajuta macar de doua ori pe luna la 100-200 lei.
Multumesc de raspuns, o zi buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti da anunt in mica publicitate.Dar tot nu inteleg! Stai pe net, adica ai timp de deretecat. Lene mare s-a abatut asupra ta!
A propos, daca ai face curatenie zilnic, nici nu ti.ar lua mai mult de 30 min, plus ca iti mentii si silueta.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, mentalitate comunistoida sa dai tu indicatii cum sa traiasca altul. Toata lumea trebuie sa traiasca viata ta, altii nu au dreptul la viata lor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

rolling on the floor buna asta! Sa.si traiasca, dom'ne, viata fiecare cum vrea.Eu ii dadeam doar un sfat.
Sanatate!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru anonim_4396):

Idei autentice si ideale posezi, cand am sa fiu in impas si am nevoie de ceva origial ce nu-i poate trece nimanui prin cap te caut laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Sper sa nu apelezi niciodata la sfaturile mele.Primul pe care ti l.as oferi cu placere ar fi:Spanzura.te, iubire!☺

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu m-as fi asteptat la asa ceva din partea primului si singurului care mi-a trimis o sincera si dragalasa felicitare cand am intrat pe TPU. Pacat, eu te iubeam sincer.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Ah,imi amintesc! Te incercuisera hienele, iar eu ti.am dat un indiciu, cum sa scapi nelinsat.☺Nici macar nu mi.ai multumit. Poate de asta sunt atat de inversunata pe tine.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai stiu cum a fost si ce hiene vorbesti, eu nu prea ma supar de felul meu. Mai degraba glumesc dar caracterele pe hartie nu pot da intotdeauna nuanta reala. Cu spanzuratul am sa te dezamagesc - nu dau bani pe sfoara ca n-are rost, am castigat o excursie gratis cat de curand si am zis ca nici popa nu platesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Iti mai trimit acest mesaj, apoi ma opresc.Nu vreau sa fac mizerie aici, domnisoara si asa nu are menajera☺. Doar ca ma interesa totusi acest subiect "excursie gratis".Are cine sa te insoteasca? Poate ne imprietenim, ce zici? Hai, ca nu.s asa cutră.

| TreiSurori explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Popescu Eugen si Lever, nu puteti sa va certati pe privat? Sunteti offtopic cu mult.
Lever, fa tu curat alea 30 min zilnic dupa ce vii obosit de la jobul care il fac eu. Imi mentin silueta dansand destul de bine la munca, nu am nevoie si acasa. Alea 30 min libere acasa prefer sa stau si eu pe net,sa citesc o carte sau sa stau relax. Fac curat prin casa, aranjez anumite lucruri, spal vase etc dar la curatenie ma refeream generala, spalat geamuri, covoare si alte chestii happy

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru TreiSurori):

Mai fetelor, voi din 3 cate sunteti nu v-ati prins ca intrebarea pusa de voi e la misto? Dar hai treaca si asta ca eu nu-s suparacios. Ca sa va ajut va indrum eu - Vezi ca de la voi cum iesi in dreapta dupa 2 strazi prima la stanga si la capat pe coltul stang este o matusa care se ocupa cu facut curat dar bati tare la poarta ca e gamerita in timpul liber si are castile pe urechi. Spune-ti ca v-am trimis eu, Eugen din Lucca Toscana.

| TreiSurori explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

E un cont vechi, nu stau sa schimb detaliile etc. O sa fac alt cont unde sa fie doar al meu si sa postez ce vreau eu, oricum voi fi judecata ca asa e in Romania. Putin imi pasa oricum ca faceti voi offtopic, puteam fii si extraterestru..suntei aici sa raspundeti la intrebare daca stii sau nu, nu sa va cacati atat pe voi ca aoleu 3 surori aoleu bani aoleu aia aoleu aia.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru TreiSurori):

Am inteles. trebuie sa-ti faci cont ca pana acum nu ai postat ce ai vrut tu. Acuma sa fiu sincer daca intr-adevar sunteti 3 eu nici nu mai stiu cu care vorbesc de fapt. Sunt patit-In tinerete am avut o gagica, erau 2 gemene identice, chestia e ca aveau si aceleasi gusturi si ele se mai incurcau intre ele si nu mai stiau bine care-i una care-i alta. Mie mi-a convenit ca iubeau la fel de bine. Cu voi chestia e alta -din toate 3, si dupa ultimul meu post unde bat saua voi inca nu v-ati descaltat ca era in interesul vostru sa spuneti din ce oras sunteti. Hai pa, ca mai am niste natafleti pe aici cu care trebuie sa mai rad.

| TreiSurori explică:

Glumeata / glumet de fel. Lucrez de la 10 dim la 8 dim aproape non stop, nu am timp happy
Plus ca locuiesc cu cineva care e lenes si e dezastru.

| KodrutZ a răspuns (pentru TreiSurori):

Lucrezi de la 10 la 8 si cistigi 800 RON, dar esti dispusa sa dai 200 RON ca sa iti faca altcineva curat? Mie imi da cu virgula. Puii mei, daca tot sinteti trei surori, faceti-va fiecare cont ca nu mai stie lumea care-cum-ce.

| TreiSurori explică (pentru KodrutZ):

V-ati luat unul dupa altul ca maimutele, ati vazut ca posteaza nu stiu cine despre cont hop si eu si ala si celalalt. Ce va pasa cine posteaza ce posteaza? Aici e vorba sa raspunzi la intrebare daca stii sau nu, sa ajuti persoana aia fie ca e extraterestru sau nu. E treaba mea ce timp am si ce bani am, am pus intrebarea stii sa raspunzi bine nu stii tot bine.

| KodrutZ a răspuns (pentru TreiSurori):

Mdah, lumea isi pierde timpul si tu sari de c&r in sus de parca ti-am turnat apa in ureche. Ca sa te ajutam cum trebuie, ar trebui sa stim mai multe despre tine. Daca din contul asta postati 2-3 persoane diferite, de unde draq sa mai stii cui te adresezi si ce sfaturi sa ii dai?
P.S. Du-te si trateaza-te ca maimutele atunci. Sau pune un acatist. In loc sa dialoghezi, sari la git. Sictir.

| TreiSurori explică (pentru KodrutZ):

Nu sar de nici un cxr in sus, pur si simplu vorbesc big grin Nici asta nu am voie? O sa ajung sa imi spuna niste persoane online cand sa respir si cand sa nu. Frumos.
Ce trebuie sa stii despre mine intrebi pur si simplu in comentarii, nu trebuie sa faci atata scandal ca vezi doamne nu stiu ce. In plus pentru intrebarea asta nici nu ai nevoie sa stii lucruri despre mine, am pus o simpla intrebare. Daca o pustoaica spune ca i-a lins-o lu` unu si crede ca a ramas gravida o intrebi daca e contul ei sau al mamei? Sau daca e bruneta sau blonda? Serios acum.

| KodrutZ a răspuns (pentru TreiSurori):

Sari, sari. Nu sunt eu de vina ca postati mai multe de pe acelasi cont si cum nu toate sinteti la fel... ajungem sa pierdem timpul aiurea ca sa intrebam ce se presupune ca stiam.
In rest... no comment. Vad ca te-a ajutat Angycut. Magic. In curand o sa aud ca se angajeaza persoane ca sa iti tina lingura in mina.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KodrutZ):

Din cate am inteles, contul este administrat de o singura persoana, posesoarea sindromului personalitatilor multiple.Personalitatea dominanta a luat atitudine.

| TreiSurori explică (pentru anonim_4396):

Okay,ai block ca esti enervant si te iei cu toata lumea la cearta. Salut

| DumitruS a răspuns:

Pai nu poti sa vorbesti cu propietara sa o intrebi de femeia aia?

In caz contrar, negociaza cu una din femeile de pe net sau si mai bine... cu femeia de servici a blocului. Sigur presteaza si servicii de curatenie in casa.

| TreiSurori explică (pentru DumitruS):

Nu prea sunt in termeni buni cu proprietara, nu prea sunt buna cu negociatu laughing
Iar femeia de bloc vorbeste mult si prost si. nu vreau sa stie ce am eu in casa etc