| millar a întrebat:

Bun TPU., am nevoie urgenta de niste sfaturi, rog pe toti cei care cunosc un instalator sa intrebe ce as putea face
Deci eu locuiesc intr.o casa veche de pamanat din 1900 si ceva si nu am schimbat panoul electric, am un fel de dulapior mic de vro 10 -20 cm de plastic si in el se afla ca un fel de siguranra, si a inceput sa scoata sunete cum se aude o flama... Nu stiu sa ma exprim corect, si mie frica sa mai bag ceva in priza. ar trebui sa schimb siguranta? Si daca o schimb nu se va mai auzi nu? Am o casa in constructi momentan si daia nici nu am schimbat panoul electric. Va rog datim un sfat din ce cauza sa scoata sunetele acelea, si ce ar trebui sa fac

2 răspunsuri:
| simpluone a răspuns:

Ai un contact imperfect. Trebuie sa chemi un electrician sa desfaca si sa se uite cat mai repede. Ai grija ca e pericol sa iei foc, ce auzi tu acolo sunt scantei, chiar daca nu bagi ceva in priza.

Răspuns utilizator avertizat