| yuliansch a întrebat:

Am cumparat o masina noua de spalat (LG) si constat ca dupa o spalare mai intensiva se deplaseaza. Este asezata pe parchet, la boloboc si pe suport de cauciuc antivibratie. Ce se poate face? Multumesc.

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu e vorba de spalare mai intensiva, ci de gradul de incarcare. Si eu patesc de-astea uneori. Fa rost de un cintar si vezi sa nu bagi mai mult decit are specificat PENTRU PROGRAMUL PE CARE IL FOLOSESTI. Asta scapa multora, faptul ca o masina care are specificat mare si lat 6 kg sau 7 kg capacitate nu poate sa spele capacitatea aia cu ORICE program. Unele au doar 2-3 kile, de exemplu. Uita-te in cartea tehnica. Presupun ca e centrata bine si nu ai treburi deasupra gen vaze, mixere, grilluri sau mai stiu eu ce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Turatie de stoarcere mai mica, ori fixarea ei intr-un cadru exact cat e ea de patrata, fiindca pana la urma trebuie sa functioneze la parametri ei.a mea o puneam in functiune la baie si cand ma intorceam din piata o gaseam pe scari la etajul 3, eu stau la 7.am fixato si acuma se zbate acolo da nu mai pleaca.

| yuliansch explică (pentru anonim_4396):

Incerc sa o fixez, sa vad ce iese. multumesc.

| Fabbian a răspuns:

Ai rezolvat problema cu masina de spălat? Are în spate câteva şuruburi care fixează contragreutatea. Trebuie scoase.

| yuliansch explică (pentru Fabbian):

I-am pus sub fiecare picior o bucata de cauciuc; acum o sa urmaresc sa vad...I-am scos cele 4 tije din spate in momentul in care am primit-o.