| cooldreams a întrebat:

Daca dau cu insecticid pe rosii pot sa le mai consum dupa aceea?

7 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Da, dar trebuie spalate foarte bine cu apa, inainte de a fi consumate. Sper ca te-am ajutat!

| Gonrax a răspuns:

De ce ai da cu insecticid pe roșii în primul rând? laughing

| cooldreams explică (pentru Gonrax):

laughing nu dau pe rosii ci pe tulpina si frunze... acum daca ajunge si pe ele, asta e

| ALGator a răspuns:

Depinde si ce "insecticid".
In princpiu substanta se absoarbe in planta si se depoziteaza. Apoi ajunge in tine.

| n1445 a răspuns:

Ai grija la solutiile astea. Mama mea a facut alergie doar pentru ca se plimba printre ele.

| Em4nuel0Emmy a răspuns:

Da, dar trebuie sa le speli foarte bine.

| 7heAlchemist a răspuns:

O să te transformi într-o roșie.