| Diadiii a întrebat:

Am cumparat o masina de spalat INDESIT, dar imi scoate hainele pline de dero. Am incercat programele ..nu mai stiu ce sa-i fac. Aveti idee care ar fi problema?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Citeste in instructiunile masinii.Din cate vad nu le clateste.Desi ar trebui sa o faca, indiferent de program.

| ClassicalNote a răspuns:

Bunã!
Poţi încerca sã pui detergentul în cuvã, eventual sã foloseṣti capsule de detergent. Eu mi-am luat recent tot Indesit ṣi dacã pun detergent în sertar nu iṣi mai ia apã, nu ṣtiu de ce, parcã s-ar înfunda.
Daca nu, poţi sã o programezi doar sã clãteascã atunci când terminã programul de spãlat.

| gabrrieel a răspuns:

Încearcă să bagi mai puține haine la o spălare.