| Reea6 a întrebat:

Astazi am primit de la o prietena a mea un bonsai care il are de cateva luni si i-au cazut toate frunzele a vrut sa il arunce atunci mi-am spus sa il i-au eu si poate reusesc sa il fac bine! Stiti cumva de la ce poate fi? si mai ales ce lar putea ajuta sa isi revina? Va rog din suflet!

1 răspuns:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Poate a avut prea multa umiditate/prea multa caldura/aer uscat.
http://metropotam.ro/La-zi/Cum-sa-nu-ti-moara-bonsaiul-art6311404165/
Incearca sa ii schimbi pamantul/chiveciul.
O seara frumoasa sa ai:)