| biancabibi98 a întrebat:

TPU! As avea nevoie de cateva idei si putina imaginatie. M-am hotarat sa am o casuta in copac care sa aiba un mini-etaj care sa fie inalt de 1, 20m si lung de 1, 50m (latimea lui sa fie latimea casutei).
As vrea sa imi spuneti asa:
1. Lungimea, latimea, inaltimea;
2. Ce mobila sa pun in ea (vreau neaparat un pat etejat) + mini-etajul;
3. Pereti: a. interior, b. exterior (ma refer la cate ferestre si ce pot pune pe ei);
4. Idei de terasa micuta in fata (incluzand si un gard mic);
5. Modalitati de coborare din casuta (ex: franghie, scara etc.);
6. Ce trebuie sa cumpar in total (excluzand materialele pentru constructie).
As vrea foarte mult sa ma ajutati cu asta. Cel mai bun raspuns este rasplatit cu fundita. Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| ingerasroz a răspuns:

5 e bine o scara labirint. 6 materiale de constructie : scanduri, grinzi. etc. nu prea ma pricep la restul.