| Vladusel_Gabriela_1999 a întrebat:

Cam cat costa ornamentele pentru brad anul acesta si postamentul? de asemenea si un brad natural?

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy
Te costa atat cat iti permite bugetul, daca nu ai limita la buget, atunci iti poti ornamenta un brad ca de vis.
Daca bugetul este restrans, te limitezi si il ornamentezi cu ceea ce ai.
O zi buna happy

| Fatamuntilor a răspuns:

Ma gandesc ca ai oramantedin anii trecuti.
Un singur (facut manual )poate ajunge si la 20-30 lei.
Dar am vazut cutiii cu globuri cu 20 de lei 6 bucati. Beteala am vazut 3-4 lei bucata.
Bradul natural am luat anul trecut cu 30 de lei, dar stau in zona de munte
In general sunt in functie de inaltime( pana in 300 roni
Una peste alta scapi cu 500 roni (fara cadouri )

| OoBunnyoO a răspuns:

Depinde de unde cumperi ornamentele. Daca te duci in supermarket si vrei ornamente mai speciale pentru un brad ajungi si la 500, 600 de lei. Daca iei ornamente mai ieftine, precum globurile din seturi te scoti la jumate.
Insa daca mergi in piata sau de exemplu in Dragonul Rosu..probabil iesi si mai ieftin.

Iar brazii naturali..pretul depinde de marime, de felul in care arata etc. Banuiesc ca este in jur de 50, 60 pana la 100, asta in Bucuresti.
Dupa cate observi, pretul depinde si de zona in care locuiesti.

Cred ca cel mai bine ar fi sa te plimbi putin prin magazine si sa vezi ce anume gasesti si in functie de bugetul pe care il ai, dupa ce ai vazut in mare parte tot, poti sa decizi ce vrei sa iti cumperi si de unde.

| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Depinde cat de multe ornamente vrei.
Ar veni vreo 100 lei cu luminite, globuri, beteale.Dar pretul depinde de cate ei si cat de mari sunt.

Un brad natural ai putea sa iei de la o cunostinta si sa stabiliti pretul.
In magazine nu stiu cat ar veni.
Mai bine ai lua un vrad artificial pentru ca o sa il ai mai mult timp.

Funda?