| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai bune vani de baie ma intereseaza din ce material? fonta, fibra, acril. tabla?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca cele mai bune sunt cele din fonta, am citit mai multe despre cazi, sunt de parere ca daca au rezistat 30 40 de ani in perioada comunismului cand se tinea apa in ele cu zilele si se spalau cu toate prostiile (pentru ca nu exista alceva )atunci optez pentru fonta. acrilul sanitar este o solutie mai buna decat fibra si tabla care sunt cele mai slabe (dupa parerea mea )dar daca nu este montata ca la carte crapa sau se poate sparge sunt foarte subtiri si flambeaza.

6 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Cele vechi sunt facute din fonta, dar acum cele mai noi sunt fabricate din acryl.Eu zic sa iti iei una de acryl... cea de fonta se mai sparge smaltul, se pateaza...nu e buna!big grin

| DenissaDeea a răspuns:

Explica cuvantul,, vani de baie,,

| DenissaDeea a răspuns:

Deunde sunt eu cuvantul (vani de baie)nu exista, la noi se spune cazi de baie, pot spune cu siguranta si sigur ca sunt cele mai bune cazi de baie cele din fonta, datorita faptului ca au o viata mai indelungata de durabilitate, cel putin de 30 de ani.

| carmen_5367 a răspuns:

Cazi de baie, vani de baie, este acelasi lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O cada de calitate indubitabil este cea de fonta indiferent de ce va mai aparea pe piata cazile de fonta ofera o rezistenta sporita si o stabilitate care nici o alta cada nu o poate oferii problema este ca sunt cam scumpe si greu de gasit...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am gasit cada de fonta (150/70 cm = 950 RON) dar e o mica problema: e produsa in Turcia. Credeti ca se poate avea incredere in ea? Stie cineva daca se mai fabrica in Romania?