Întrebare recomandată | wannabe a întrebat:

Ce aspirator imi recomandati sa cumpar? Vreau sa aspir parchetul eficient si praful etc. In functie de ce criterii trebuie sa-l aleg? Vreau niste raspunsuri concrete date din experienta voastra. Voi ce fel de aspirator aveti? Sunteti multumiti de el?

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Eu am un Heinner de 2400W, sunt foarte multumit de el. Tocmai l-am vazut in oferta la Metro la 150 de lei (bineinteles ca eu l-am luat din alta parte, mult mai scump).
Daca nu conteaza pretul atunci ia-ti Miele, acestea dau clasa oricarei alte marci de aspiratoare.
Am avut si aspirator cu apa, insa nu e asa practic. Pierzi mai multa vreme cu pregatirea lui si cu curatarea decat cu aspiratul si trebuie sa ai mare grija sa nu il rastorni. Dupa filtrarea cu apa, care PARE ideala, avea si trei filtre HEPA, cea mai multa mizerie ramanea in acestea. Deci din experienta, filtrarea cu apa nu e eficienta, nu e practica, singurul avantaj e ca poti aspira suprafete ude si ca poti parfuma camera prin adaugarea unor esente in apa.

| mgtow a răspuns:

Unu care merge pe baza de apa, asa arde bacteriile si trage mai usor mizeria, e mai economic la curent

| Mandy693 a răspuns:

Sa aibe puterea peste 2000 W

| Paharcuapa1990 a răspuns:

Eu detin acest aspirator http://bit.ly/1wFM9xZ si sunt foarte multumita de el, curata toate tipurile de suprafete si are si perie pentru tapiserii.

| BebeNicole a răspuns:

Pentru parchet iti recomand mopul cu aburi!

Răspuns utilizator avertizat