| anonim_4396 a întrebat:

Ce se poate face cu un blender?

Răspuns Câştigător
Alte răspunsuri
8 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Poti macina cafea,
Poti face zahar pudra,
Poti prepara inghetata,
Macina nuci,
Poti face frisca,
Toaca pantrujel,
Prepari nectaruri,
Faci maioneza,
Macini piper,
etc

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu fac: frisca, maioneza, spuma de albusuri, supa-crema de legume sau ciuperci, milk-shake cu fructe, inghetata, creme de orice fel, pasta de banane, piersici, caise, zmeura, capsuni sau amestecuri de fructe (ca desert)

mlm
| mlm a răspuns:

Poti face mai multe:storcator, taietor, frulator si mixer.

| georgesur a răspuns:

.doar ...cocteil,shake!winking

| bunica a răspuns:

Pui petris si faci suc de nisip.....cred ca a fost o intrebare glumeata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Blenderul are doar un singur vas cu capac si un cutit cu care se pot face mixturi tip shake cu lapte sau inghetata, gheata si fructe.sau cocteil-uri.blenderul omogenizeaza si farama fructele zemoase impreuna cu lichide.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frisca, piureuri, mancarici pentru bebelusi, compozitie pentru clatite, inghetata, toc vinetele pentru salata, salata de icre.chiar si zarzavatul pentru ciorba de burta il fierb si apoi il pasez cu blenderul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

****
este cel mai simplulaughing big grin rolling on the floor